En İyi 100 Telegram Grubu

İşe yarar telegram Grupları listesi.

Filtreleme

İşe yarar telegram Grupları listesi.

Telegram 2013 yılında Rusya’ da kurulan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Temel vizyonu hız, gizlilik ve güvenlik olan bu aplikasyonun kullanımı oldukça basit ve ücretsizdir. Kullanıcılarına birçok konuda avantaj sağlamaktadır örneğin Telegram’ ı birden fazla cihazınızda aynı anda kullanabilirsiniz ya da bir cihazda birden fazla Telegram hesabı kullanabilirsiniz.

Telegram grupları; Telegram mobil ve masa üstü uygulamalarından erişim sağlayabileceğiniz 200.000 kullanıcıya kadar kapasite sunulabilen ve görsel, video, müzik, belge gibi dosyalarının paylaşımlarının yapılabildiği bir platformdur. Kullanımı ve ara yüzü basit, açık ve fazlasıyla anlaşılır gruplarda sohbetin keyfini çıkarın.

Başlıca Telegram grupları Özellikleri;

1- Anında Arama: Sınırsız sayıda mesaj içerisinden istediğiniz bir mesajı veya gönderiyi mi bulmak istiyorsunuz? Mesaj türü, gönderici gibi birçok filtreleme öğesi ile ulaşmak istediğiniz mesaja anında kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

2- İlgili Bildirimler: Sizden bahsedilen, size yanıt olarak gönderilen mesajlar veya etiketlendiğiniz konuşmalara kolayca ulaşabilir ve bu eylemlerden kolayca haberdar olabilirsiniz.

3- Dosya Paylaşımı: 0 – 2 GB arasında ki dosyaları anında paylaşın ve diğer cihazlardan bu dosyalara kolaylıkla erişim sağlayın.

4- Denetleme Kolaylığı: Mesajları toplu bir şekilde silip, istenen mesajları sabitleyip istenmeyen kullanıcıları grup dışı edebilecek yöneticiler atayabilirsiniz.

5- Akıllı Bildirimler: Sadece bildirim almak istediğiniz eylemleri seçerek bildirim kalabalığından kurtulabilirsiniz.

Telegram tamamen basit kullanım mantığı ile oluşturulan bir mesajlaşma platformu olduğu için bir Telegram grubu oluşturmak ise sadece saniyelerinizi almaktadır. Aşağıda ki adımları takip ederek hangi platformda Telegram grubu oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Android için Sohbet bölümünde ki yuvarlak kalem simgesine basarak ‘’Yeni Grup’’ oluşturabilirsiniz. Grup ismi, grup özellikleri, grup gizliliği ya da grup yöneticileri gibi bilgileri değiştirebilirsiniz.

IOS için yeni bir sohbet başlattıktan sonra sağ üst köşede bulunan simgeye basarak ‘’Yeni Grup’’ oluşturabilirsiniz. Grup ismi, grup özellikleri, grup gizliliği ya da grup yöneticileri gibi bilgileri değiştirebilirsiniz.

Telegram masaüstü uygulaması ile sol üst köşede bulunan menüden ‘’Yeni Grup’’ oluşturabilirsiniz. Grup ismi, grup özellikleri, grup gizliliği ya da grup yöneticileri gibi bilgileri değiştirebilirsiniz.

Telegram gruplarında belli başlı karışıklıkları önlemek amacıyla gruplara yönetici atayabilir bu kişilere de bazı ayrıcalıklar tanıyabilirsiniz. Farklı platformlar için Telegram gruplarına yönetici atama işlemini aşağıda anlatıyor olacağız.

Android: Başlıkta ki isime dokunarak sağ üst köşede bulunan kalem simgesinden “yöneticiler” sekmesine ulaşabilirsiniz.

İos: Grup sohbet ekranında sağ üst köşede bulunan fotoğrafa dokunarak “düzenle” ve ardından “yöneticiler” sekmesine ulaşabilirsiniz.

Telegram Masa Üstü Uygulaması: Gruptayken sağ üst köşede bulunan “…” düğmesine tıklayarak “Grubu Yönet” ve ardından “Yöneticiler” sekmesine ulaşabilirsiniz.

Telegram gruplarına kullanıcıların katılabilmesi için iki farklı yöntem bulunmakta. Birincisi bir grup yöneticisinin kullanıcı adı ile arama yapıp sonuçlar neticesinde bir kulanıcıyı gruba eklemesi. İkincisi ise davet linki oluşturup bu davet bağlantısını istediği platformlarda ya da istediği kişiler ile paylaşarak gruba otomatik katılım sağlanması. Cihazında telegram kurulu olan her kullanıcı bu bağlantıyı kullanarak gruba giriş yapabilir. Eğer yönetici isterse bu bağlantı da istenildiği zaman devre dışı bırakılabilir.

Telegram birçok global mesajlaşma uygulamasından daha güvenlidir. Kullanılan alt yapılar kaynak kodları ve benzeri protokoller tamamıyla kullanıcıların hızlı ve güvenli bir şekilde mesajlaşmasını sağlamak temeline kuruludur.

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz zaman Telegram ile ilgili birçok bilgiye ve içeriğe ulaşabilirsiniz. İnternet sayfamız Türkiye’ nin en güncel ve en aktif Telegram sitesidir. Ana sayfamızda Telegram grupları ile ilgili kategorileri görebilir bu kategorileri inceleyebilir hatta kendi Telegram grubunuzu web sitemizde paylaşabilirsiniz. Sağ üst köşede ki Giriş Yap ve Kaydol bölümünden sitemize üyeliğiniz ile giriş yapabilir henüz üye değilseniz üye olup etkileşime başlayabilirsiniz.

Gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan Telegram uygulamasının kullanıcısı sayısı ülkemizde milyonları aşmış durumda, bu kadar rağbet görmesinin sebeplerinden birisi de oldukça kullanışlı olan Telegram grupları.

Telegram grupları; telegram kanallarından farklı olarak tüm üyelerin mesaj veya dosya gönderimi yapabildiği ve tüm katılımcıların etkileşimde bulunabildiği bir platformdur. Genellikle aile, arkadaş grupları ya da iş toplantıları için kullanılır.

Kısacası Telegram grupları günümüzde oldukça işe yarar içerikler barındırmaktadır. Sizler de işe yarar Telegram gruplarından haberdar olmak için telegramgruplari.com adresimizi takipte kalın!

Web sitemizde 12 kategoride yaklaşık 1000 adet Telegram grubu bilgisi bulunmakta. İster bu gruplardan birine katılabilir isterseniz de kendi grubunuzu web sitemizde paylaşabilirsiniz.

Başlıca kategorilerimiz; Arkadaşlık, iş dünyası, film ve dizi, borsa, kripto paralar, müzik, yazılım vb.

Sen de Telegram dünyasına katılmak istiyorsan sitemizde yerini almayı unutma!

Reklam Ver